Aktualizacja LOG Plus do wersji 1.4

LOG Plus 1.4

Z końcem miesiąca lipca udostępniliśmy najnowszą aktualizację systemu LOG Plus. Wersja 1.4 wprowadziła kolejne nowości, które głównie dotyczą wirtualizacji serwerów. Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą zmian w changelogu.

W wersji LOG Plus 1.4 skupiliśmy się na wirtualizacji serwerów. Dzięki integracji z Hyper-V i VMWare administrator zasobów może połączyć się z hostem, aby system automatycznie pobrał listę jego maszyn wirtualnych i powiązał je relacjami. Każda zmiana po stronie hosta zostanie automatycznie odzwierciedlona w LOG Plus. Dzięki tej mechanice możemy też przypisać do hosta licencję uwzględniającą wirtualizację, np. Window Server Datacenter, aby automatycznie pokryć licencją system operacyjny na wszystkich maszynach należących do danego hosta.

– mówi Przemysław Tomulik, Product Manager LOG Plus 

Wirtualizacja serwerów LOG Plus 1.4
Moduł CMDB – możliwość integracji z hipernadzorcami Hyper-V i VMWare, aby automatyczne tworzyć i zarządzać relacjami maszyn wirtualnych z ich hostami jako zasobami w LOG Plus.

Kolejna przydatna funkcja wprowadzona w LOG Plus 1.4 to mapy relacji – graficzne odzwierciedlenie powiązań między zasobami, dzięki czemu jeszcze lepiej możemy śledzić zależności między hostami i wirtualnymi maszynami oraz osobami i należącymi do nich zasobami.

Wirtualizacja serwerów LOG Plus 1.4 - mapa relacji
Dodatkiem do wirtualizacji są mapy powiązań, które pokazują wszystkie zależności między hostami a maszynami wirtualnymi i przypisanymi do nich licencjami. 

To tylko mała część zakresu funkcjonalnego wprowadzonego w lipcu. Zachęcamy do sprawdzenia wszystkich zmian w naszym changelogu.

Powiązane artykuły