LOG Plus 2.0 – integracja LOG Plus z LOG Helpdesk

Integracja LOG Plus z LOG Helpdesk

Trzecia i chyba najbardziej wyczekiwana nowość w nadchodzącej wersji LOG Plus 2.0 to integracja oprogramowania z rozbudowanym systemem klasy ITSM, czyli LOG Helpdesk.

Ważna integracja oraz aktualizacja LOG Helpdesk 6.10

Wprowadzenie integracji LOG Helpdesk z LOG Plus to długo wyczekiwany moment, szczególnie przez dotychczasowych użytkowników “starego” LOGa. Dosyć spore grono firm już od dłuższego czasu przymierza się do cross upgrade’u z oprogramowania LOG na nowoczesny LOG Plus. I choć od samego początku migracja jest możliwa, decyzje wstrzymywane były przez brak integracji z LOG Helpdesk, który przypomnijmy jest jednym z lepszych systemów klasy ITSM na polskim rynku.

Wraz z okrągłą aktualizacją LOG Plus wydamy niemal równie ważną aktualizację LOG Helpdesk. Najnowsza wersja LOG Helpdesk 6.10 zostanie wzbogacana m.in. o nowy katalog zgłoszeń dedykowany właśnie pod LOG Plus.

Integracja = ułatwienia

Dzięki wspomnianej już integracji możliwe będzie podpinanie zasobów znajdujących się w LOG Plus pod zgłoszenia rejestrowane w portalu LOG Helpdesk. Dzięki temu Operatorzy w szybki sposób będą mogli sprawdzić w LOG Plus szczegóły zasobu, którego zgłoszenie dotyczy, a następnie połączyć się z użytkownikiem poprzez wbudowany w systemie Zdalny Pulpit (Remote Desktop).

Zarządzanie katalogiem zgłoszeń oraz konfiguracja procesów powiązanych z LOG Plus zlokalizowana będzie w portalu Helpdesk, co znacząco ułatwi konfigurację w porównaniu do LOGa klasycznego. Przeniesienie konfiguracji katalogu zgłoszeń do portalu Helpdesk pozwoli także Administratorom na sprawne zarządzanie typami spraw oraz elastyczne modelowanie nowych procesów w systemie.

Wszystkie dotychczasowe funkcje LOG Helpdesk zostaną zachowane, dzięki czemu obecni użytkownicy systemu ITSM, dotąd nie korzystający z nowego oprogramowania LOG Plus, będą mogli w szybki sposób dokonać migracji danych ze starego systemu na nową platformę. Co ważne, integracja Helpdesk z LOG Plus pozwala na zachowanie wszystkich dotychczasowych zgłoszeń zarejestrowanych w systemie.

– Rafał Dembicki, Szef Produkcji LOG i LOG Plus

Powiązane artykuły