Redakcja czasopisma „IT Professional” rekomenduje LOG Plus 2.0

W minionym tygodniu na łamach magazynu IT Professional ukazał się artykuł z obszerną recenzją oprogramowania LOG Plus 2.0. Jaką ocenę otrzymała aplikacja dokładnie po roku od ostatniego testu (wówczas wersja 1.3)? Zapraszamy do lektury!

LOG Plus ma już za sobą pierwszy rok od premiery. Podobnie jak przed rokiem, tak i tym razem jesteśmy pod wrażeniem liczby nowych funkcji i poprawek, wydawanych dotychczas niemal każdego miesiąca. Dynamika zmian wynika z pewnością z wieloletniego doświadczenia podczas pracy nad poprzednią generacją oprogramowania. W dalszym ciągu brakuje niektórych funkcji, jak chociażby opcji komunikacji natychmiastowej w module Helpdesk, choć akurat ten element jest w trakcie gruntownej przebudowy i zgodnie z mapą rozwoju jeszcze w tym roku, przy okazji premiery wersji 3.0, powinniśmy zobaczyć przebudowaną wersję.

– pisze redaktor magazynu przeprowadzający testy. Marcin Jurczyk, Infrastructure Architect w IBM, na co dzień zajmuje się infrastrukturą sieciowo-serwerową, wirtualizacją infrastruktury i pamięcią masową.

Grzegorz Filarowski, CEO LOG Systems

Tak jak przed rokiem, tak i teraz nie mogłem doczekać się werdyktu. Wraz z zespołem LOG Systems przez ostatnie miesiące zrealizowaliśmy założony cel, „agresywną roadmapę” jak pisał Marcin Jurczyk w lipcu 2020. Szczególnie cieszy mnie fakt, że po raz kolejny nasza praca została doceniona przez osobę, która zna rynek i potrzeby organizacji w zakresie usprawnień procesów IT. Cytując autora „producent oprogramowania dopełnił zeszłorocznych obietnic odnośnie częstotliwości wypuszczania nowych wersji niosących sporo usprawnień i całkiem nowych funkcji„.


– mówi Grzegorz Filarowski, CEO LOG Systems

Patrząc jednak na listę zmian wprowadzonych od ostatniego testu, trudno nie docenić postępu prac oraz jakości towarzyszącej najnowszej wersji produktu. Jedną z bardziej interesujących zmian zaplanowanych jeszcze na ten rok jest nowe licencjonowanie. Mamy nadzieję, że za tym hasłem kryje się znaczne uproszczenie, gdyż na chwilę obecną trudno samodzielnie przebrnąć przez wszystkie niuanse z tym związane.

Mniejsze i mniej wymagające przedsiębiorstwa z wyłączeniem branży IT w dalszym ciągu mogą rozpocząć przygodę z LOG Plusem całkowicie za darmo. Darmowa wersja dotyczy jednej instancji Virtual Appliance oraz instalacji agenta na maksymalnie 80 komputerach z systemem Windows z wyłączeniem serwerów fizycznych i wirtualnych. Limity dotyczą także maksymalnie 80 zewidencjonowanych zasobów licencjonowanych w bazie CMDB. Poza modułem CMDB można także korzystać z modułu SAM.

Pełna recenzja jest dostępna w numerze 07-08/2021 „IT Professional”.

Werdyktem redaktora jest przyznanie dla LOG Plus 2.0 dziewięciu punktów w dziesięciostopniowej skali. To bardzo dobry wynik! Wadą w ocenie jest dokumentacja, która nie nadąża za dynamiką wprowadzania nowości oraz funkcja czatu w Helpdesk. Zapewniamy zatem, że nad obiema wadami już pracujemy!

IT Professional to miesięcznik dla specjalistów z branży IT, zatrudnionych w biznesie lub prowadzących własne firmy świadczące usługi informatyczne. W odróżnieniu od popularnej prasy komputerowej „IT Professional” ma charakter ekspercki, a poruszane na jego łamach tematy opisywane są w sposób praktyczny. Autorzy – certyfikowani i doświadczeni specjaliści – koncentrują się na przekazaniu wiedzy niezbędnej w codziennej pracy informatyków, administratorów sieci, administratorów bezpieczeństwa informacji, menedżerów działów i dyrektorów departamentów IT.

Powiązane artykuły