System IT w darmowej wersji – kto i dlaczego z niego korzysta?

Czy nowoczesny system IT, który jest rozbudowany funckjonalnie i prosty w użyciu – SMART and EASY TO USE – może być ”rozdawany” za darmo? Jeśli jest bezpłatny, to może dlatego że nikt nie chce z niego korzystać?
Obalamy mity i przedstawiamy statystyki dotyczące nadanych licencji do systemu LOG Plus w bezpłatnej wersji! Publikujemy, m.in. jakie organizacje najczęściej i dlaczego pobierają darmową wersję systemu.

👇 👇 👇

Dla kogo jest LOG Plus Free?

Darmowa wersja systemu LOG Plus to przede wszystkim wyjście w kierunku mikro i małych przedsiębiorstw, które widzą potrzebę sprawnego zarządzania zasobami IT i licencjami, ale często nie mają odpowiednich funduszy na zakup kosztownych rozwiązań.  

Ograniczeniem LOG Plus Free jest limit na 80 użytkowników i agentów na komputery, a także jednego administratora systemu. 

Moduły darmowej wersji

Firmy chcące skorzystać z podstawowej wersji systemu otrzymują bezpłatnie dwa moduły, rozbudowane funkcjonalnie i rozwijane zgodnie z najlepszymi praktykami i trendami IT, bez żadnych ograniczeń czasowych! Są to moduły z grupy ITAM, wspierajace zarzadzanie zasobami – CMDB (Configuration Management DataBase), oraz zarządzanie licencjami – SAM (Software Asset Management). Zakres funkcjonalny modułów LOG Plus sprawdzisz na stronie z opisem systemu.

Statystyki nadanych licencji free

Zebraliśmy dane dotyczące pobrań LOG Plus w bezpłatnej wersji. Zdecydowaliśmy się je opublikować, aby dać przykład innym organizacjom, które wahają się przed wyborem odpowiedniego dla nich narzędzia lub boją się, że wersja darmowa systemu nie przyniesie im wymiernych korzyści. 

Dane dotyczą okresu od, maja do września 2020* 

Ile organizacji skorzystało z LOG Plus Free?

Z miesiąca na miesiąc notujemy przyrost organizacji, które decydują się na wykorzystanie narzędzia w bezpłatnej wersji. Świadczy to o potrzebie rynku na tego typu system. W okresie od maja do września 2020 roku przekazaliśmy aż 112 licencji wieczystych na system LOG Plus Free! 

Jakie organizacje najczęściej decydują się na LOG Plus free? 

Aż 40% spośród wszystkich organizacji, które pobrały darmową wersję, to przedstawiciele Administracji publicznej, gdzie ponad połowa, bo aż 51% stanowią Urzędy Gmin. Ta przewaga jasno pokazuje, że to właśnie małe instytucje publiczne, które często borykają się z brakiem funduszy, również mają potrzebę wdrażania odpowiednich narzędzi IT. 

Naszą odpowiedzią na przyrost pobrań LOG Plus Free przez tę grupę organizacji, był webinar, który odbył się 22 października. Zapraszamy do odtworzenia nagrania z tego wydarzenia – https://logsystem.pl/webinary-szkolenia/ 

Jak duże są to organizacje? 

Ograniczenia wersji darmowej nie stanowią przeszkód dla bardzo małych jak i dużych organizacji. Licencję udostępniamy zarówno dla firm, które w swoich zasobach posiadają aż 2,5 tysiąca komputerów, jak i dla tych organizacji, które posiadają mniej niż 10 zasobów. Średnia liczba komputerów w organizacjach, którym przekazaliśmy licencje to 130 zasobów.

Użytkownicy, którzy decydują się na pobieranie darmowej wersji systemu dla swoich firm 

Nie będzie odkryciem, że system dedykowany do pracy działów IT najczęściej pobierają Administratorzy i Specjaliści IT – aż 71% zgłoszeń dostajemy właśnie od tych osób. Miło nam, że po system sięgają także pracownicy wyższego szczebla, czyli Kierownicy, Managerowie działów IT a także CIO (13% użytkowników)! 

Najczęściej podawane przez użytkowników powody korzystania z LOG Plus Free

Czym osoby zgłaszające się po licencję darmowej wersji systemu motywują swój wybór? Przede wszystkim bezpłatną wersją i możliwością wykorzystania najlepszych praktyk IT. Nie brakuje również opinii, które wskazują na polecenie i rekomendacje naszej firmy oraz systemu.  

Powiązane artykuły