Test systemu LOG Plus w magazynie IT Professional

W minionym tygodniu ukazał się najnowszy, wakacyjny (lipiec-sierpień 2020) numer magazynu IT Professional, a w nim testy naszego systemu LOG Plus. Podczas testów brano pod uwagę: architekturę systemu, komponenty, funkcje i licencjonowanie, wersję Free oraz wersję rozszerzoną. Jaką ocenę otrzymała aplikacja po testach? Zapraszamy do lektury!

„Najnowsze dziecko LOG Systems prezentuje innowacyjne spojrzenie na kwestię zarządzania zasobami IT. Jednym z fundamentów systemu było maksymalne uproszczenie wszystkiego, co dotyczy zarządzania całym środowiskiem. Interfejs użytkownika jest prosty i dobrze poukładany, czego nie da się powiedzieć o wszystkich rozwiązaniach tego typu. (…) Łatwa korelacja zasobów oraz monitorowanie wykorzystania poszczególnych aplikacji przez użytkowników to kolejne cechy przemawiające za LOG Plusem.”

– pisze Marcin Jurczyk, redaktor IT Professional odpowiedzialny za testy

Z niecierpliwością czekałem na ten werdykt. Krytyka osób, które mają pojęcie o czym mówią, a w dodatku zetknęli się z dużą konkurencją, motywuje doskonale. Wada w ocenie bardziej brzmi jak zaleta, która rozbudza apetyt na więcej. Cytując autora „Na koniec roku na rynku będzie bardzo konkurencyjny produkt”, a my śmiało będziemy konkurować z najlepszymi na świecie! Zresztą już to robimy.
– mówi Grzegorz Filarowski, CEO LOG Systems

„Duży plus za wersję Free, którą można uruchomić w środowiskach do 80 końcówek. Limit ten został na tyle rozsądnie skalkulowany, że LOG Plus sprawdzi się nie tylko w najmniejszych, kilkuosobowych przedsiębiorstwach, ale również w większych firmach. Ograniczenia funkcjonalne darmowej wersji są akceptowalne, w opcja wdrożenia w oparciu o virtual appliance, bez konieczności inwestycji w licencje na system operacyjny czy silnik baz danych, to duży ukłon w kierunku mniej zamożnych klientów.”

– kontynuuje w podsumowaniu Marcin Jurczyk

Werdyktem redaktora jest przyznanie aplikacji dziewięciu punktów w dziesięciostopniowej skali. To bardzo dobry wynik! Minusem w ocenie jest aktualny brak niektórych funkcji, które ujęliśmy już w roadmapie. Czy to duża wada? Oceńcie sami!

Powiązane artykuły