- analiza licencji i użycia oprogramowania

Zbiór najlepszych praktyk branżowych, które odnoszą się do zarządzania i optymalizacji zakupu, wdrożenia, opieki, użytkowania i usuwania oprogramowania w organizacji.

Zamów ofertę
Sprawdź przykładową analizę

Software Assets Management w LOG

Według analiz przeprowadzonych przez firmę Microsoft, organizacje, które realizują program SAM zmniejszają wydatki na IT nawet o 30% w skali roku!

Zamów ofertę

Takie rozwiązanie zapewnia, m.in.:

Optymalizację kosztów

Bezpieczeństwo organizacji

Prestiż

Przykładowa analiza użycia oprogramowania

Raport z przeprowadzonej analiza użycia oprogramowania prezentuje wyniki względem założeń biznesowych firmy (ROI) w określonym przedziale czasu.

Adobe Acrobat

Zalecana weryfikacja potrzeby instalacji oprogramowania

Zgodność z ROI

Microsoft Visio

Microsoft Project

Zaprezentowane dane pokazują jasno, że ROI użycia oprogramowania w badanej organizacji jest diametralnie niskie.
W ponad 73% przypadków wykorzystania oprogramowania zalecana jest ponowna weryfikacji potrzeb.

Usługa Optymalizacja licencji może być dotowana (nawet do 50% wartości)!

Zapytaj o szczegóły dofinansowania

SAM Baseline

Przeskanujemy oprogramowanie zainstalowane na komputerach i serwerach w Twojej firmie. Następnie przeprowadzimy inwentaryzację licencji, by zestawić je z posiadanym oprogramowaniem. Przygotujemy analizę danych zakończoną raportem z wykonanych prac. Nie musisz obawiać się audytu SAM – jeśli wykryjemy nieprawidłowości, nie skierujemy sprawy do organów ścigania, lecz znajdziemy rozwiązanie problemu.

SAM Optymalizacja

W kolejnym kroku pokażemy Ci – bazując na efektach przeprowadzonego wcześniej audytu SAM - jak zoptymalizować wydatki w Twojej firmie. Możesz liczyć na nasze profesjonalne doradztwo, bowiem na rynku SAM działamy od 2001 roku. Zarekomendujemy nowe metody zakupu, weźmiemy pod uwagę relokację zasobów, a także sprawdzimy braki w licencjach, dzięki czemu będziesz wiedzieć, kto nie korzysta z przydzielonych licencji. Wybierz jeden z pakietów Optymalizacji SAM i zacznij efektywniej korzystać z posiadanych zasobów!

Możliwe jest dofinansowanie SAM Optymalizacja przez Microsoft.

Jeśli audytor nie miał zastrzeżeń do wyniku SAM Baseline, usługa kończy się wystawieniem certyfikatu Legalna Firma sygnowanego przez LOG Systems. Ponadto, firma może otrzymać dodatkowo płatny Certyfikat Legalności Microsoft, zachowujący ważność przez 12 miesięcy.

Oferta SAM z LOG System

Zamów ofertę

Nasi certyfikowani eksperci

Marcin Świątek

Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu.

Od ponad 12 lat związany z IT. Pierwsze lata w branży spędził na stanowisko technika elektromechanika serwerów. Od 2010 r. pełni obowiązki Specjalisty ds. Wdrożeń w firmie LOG Systems. Odpowiada za tworzenie dokumentacji technicznej dla produktów spółki, zajmuje się wdrożeniami i prowadzeniem szkoleń dla klientów firmy. Współpracuje z analitykami, projektantami i programistami systemów w LOG Systems. Ponadto wspiera klientów w zakresie funkcjonowania programu LOG System oraz HelpDesk.


Szkolenia i certyfikaty: MCTS (Microsoft Certified Technology Specialist), certyfikat SAM, Microsoft Licensing Solutions Specialist Lite oraz dyplom ukończenia szkolenia w dziedzinie ITIL V3 Foundation.

Rafał Dembicki

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie.

Obecnie dyrektor Działu Wdrożeń w spółce LOG Systems odpowiadający m.in. za rozwój produktu – LOG System. Ze światem IT związany od 2010 r., kiedy to objął stanowisko Kierownika Działu Zarządzania Oprogramowaniem. Posiadacz m.in. certyfikatu Microsoft Certified Technology Specialist, który potwierdza jego umiejętności techniczne w zakresie kluczowych produktów i technologii Microsoft - specjalista w dziedzinie desinging, assessing and optimising SAM (projektowania, oceny, optymalizacji rozwiązań zarządzania oprogramowaniem (SAM)). Posiada rozległą wiedzę z zakresu licencjonowania produktów Microsoft – ukończył szkolenie Microsoft Licensing Specialist.

Andrzej Seweryn

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie.

Z branżą IT związany od przeszło 10 lat. Wieloletni specjalista ds. Zarządzania Oprogramowaniem, Koordynator ds. Audytu, a od 6 lat Specjalista ds. Wdrożeń w spółce LOG Systems. Posiadacz wielu certyfikatów potwierdzających jego szeroki wachlarz wiedzy i umiejętności, w tym: Microsoft Certified Technology Specialist: specjalista w dziedzinie desinging, assessing and optimising SAM (projektowania, oceny, optymalizacji rozwiązań zarządzania oprogramowaniem (SAM)); MCTS (Microsoft Certified Technology Specialist); ITIL V3 Foundation; Szkolenie ‘Zasady systemu zarządzania jakością wg normy ISO serii 9000:2000; Licensing Overview Assessment; Microsoft Licensing Solutions Specialist; Microsoft Licensing Solutions Specialist SMB; Microsoft® Certified Technology; Microsoft Certified Technology Specialist: specjalista w dziedzinie Volume Licensing, Małe i Średnie Przedsiębiorstwa.

Zaufali nam m.in.:

Zapraszam do kontaktu! Wypełnij formularz, a skontaktuję się z Tobą
w celu omówienia szczegółów usługi SAM w Twojej firmie.

Malwina Kupis - Asystentka ds. Sprzedaży

Formularz kontaktowy

(+48) 71 750 42 00

Copyright LOG Systems sp. z o.o.